Online DİB-MBSTS Kursu

30.12.2020
79
Online DİB-MBSTS Kursu

Online DİB-MBSTS Kursu

Online DİB – MBSTS Kursu, Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı Kursu Sınıf Kursu Birebir yada Online olarak yapılmaktadır. Gittikçe zorlaşan eğitim sisteminde DİB – MBSTS, adayları eksik konuları olmaktadır. İstediğiniz konu ve üniteden kurs alabilirsiniz. Her yıl Şubat ayında başlayan başvurulardan sonra uygulamalı sınav nisan ayında yapılmaktadır. Kurumumuzda LGS – TYT – AYT – YKS – DGS – ALES – KPSS – YDS – EKYS – TOEFL – mesleki İngilizce-Hızlı Klavye-Muhasebe Sertifikalar birçok kurs verilmektedir.

DİB-MBSTS SINAV KONULARI

Sınav Konuları    Soruların Yaklaşık Dağılımı

Kur’an Bilgisi                                5
Tefsir                                              6
Akaid ve Kelam                            8
Fıkıh ve İlmihal                          20
Hadis                                              7
Siyer ve İslam Tarihi                   8
Dinler ve Mezhepler Tarihi       6

DİB-MBSTS Sınavına Kimler Girebilir

 • Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği,
 •  DİB personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanların naklen, müktesebi olmayanların ilk defa naklen atanmaları olanlar
 •  Yurt dışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için Müftü, Vaiz ve Eğitim Görevlileri hariç)       din görevlisi görevlendirmeleri, için Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyenler

Online Hızlı Paragraf

Hızlı Paragraf Kursu DİB Adaylarının sınavda zaman kazanmalarını ve soruları en kısa sürede çözmelerini sağlar. Kalın, ezber yada hafıza da zorlanılan beyin koordinasyonları stres, heyecan ve odaklanamama tüm adaylarda olmaktadır. Hızlı Paragraf dersi ile DİB – MBSTS adayları tüm soruları daha iyi kavrayarak ve teknik bir ders olan paragraf dersi ile rakiplerine fark atmaktadırlar. Hızlı Paragraf dersimiz kişiye özel olarak öğretilmektedir. Her, Online  DİB – MBSTS Kursu adayının hızı ve öğrenme yapısı farklıdır. Kimi geç algılar kimi hemen acele eder ve stres yapabilir. Hızlı paragraf ile odaklanma hemen anlama ve kısa sürede Fıkıf – tevsir – hadis – İslam tarihi-mezhepler tarihi-İlmihal-Siyer gibi birçok konuları en kısa sürede çözebilmektedirler. Online DİB – MBSTS kursu zaman ve mekan sıkıntısı yoktur.

Online DİB-MBSTS Kursu

 • Kısa Sürede strateji geliştirir
 • Özgüveninizi arttırır
 • Odaklanma probleminizi çözer
 • Hızlı Paragraf ile Yöntem ve Teknik kazandırır.
 • Eksiklerinizi tamamlar
 • Fark ve ufuk açar
 • Zihin ve Hafıza Tekniklerini kazandırır
 • Sizi başarıya götürür

Sınav ile İlgili Merak Edilenler

DİB-MBSTS Sınavı başvuruları şubat ayı içerisinde olmaktadır. Sınav Nisan ayında yapılmaktadır. Sınav tarihi net duyurular sınavdan 2 ay önce Ösym’nin sitesinde yapılmaktadır. Daha Önce sınavı Bakanlık yapmaktayken 2015 yılından itibaren ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Gittikçe artan aday sayılarıyla sınav zorlaşmaktadır. Sınav ücreti 150 tl civarında olmaktadır.2020 yılı sınavı 04.04.2020 Nisan ayında yapılmıştır.2021 yılı sınavının pandemi – salgın dolayısıyla ertelenme durumu ne zaman yapılacağını önceden yetkilile duyuracaktır. Sınav yılda bir defa yapılmaktadır. Üç Yıl geçerlidir Sınavda 60 soru sorulacaktır. Süre 90 dk dır. Sorular çoktan seçmelidir.

Online DİB – MBSTS kursu, kazandırmaya devam ediyor.

Özel derslerimizle İlgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Özel Ders Tüm İlçeler için İletişim Numaramız : 0531 521 26 01

Whatsapp Hattımızdan Kursumuzla Buradan İrtibat Kurabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

error: Content is protected !!
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Whatsapp Mesaj