Bilsem Kursu Çiğli

13.01.2023
28
Bilsem Kursu Çiğli

Bilsem Kursu Çiğli

Bilsem Kursu Çiğli ( Bilim ve Sanat Merkezleri Sınavı ) Özel Yetenekli Çocukların potansiyellerini tespit etmek amacıyla MEB tarafından yapılan sınavdır. Bilim ve Sanat Merkezlerinin Kısaltılması olarak adlandırılan Bilsem’ler Okul Sonrası özel yetkili öğrencilerin ek olarak eğitim alabilecekleri kurumlardır. Bilsem Sınavına Katılmak İsteyen Öğrencileri İlk Olarak Sınıf Öğretmeni Tespit ederek bu konuda bir form hazırlar ve ilgili ailenin de kararı ile ön başvuru yapılır. Bilsem’e katılacak öğrencilerin mutlaka ön hazırlık yapmaları şarttır. Birebir Özel Ders desteği alan öğrenciler mevcut potansiyellerini en kısa sürede geliştirerek hazırlıklı olmuş olurlar.

Bilsem Hazırlık Kursu Sınıf Düzeyi 1.Sınıflar,2.Sınıflar, 3.Sınıflar,4.Sınıflar Olmak Üzere Her Öğrenci Kendi Yetenek Düzeyinde , Genel Zihinsel Yetenek Alanı , Resim Yetenek Alanı , Müzik Yetenek Alanından kendilerine dal seçerler. Yetenek Alanlarına ve Sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler taban puanlarına göre kayıt hakkı elde ederler.

Bilsem Hazırlık Kursu Çiğli & Özel Ders

Bilsem Kursu Çiğli Şubemizde Birebir Yüz yüze Eğitim İle Verilmektedir. Birebir Yapılan Özel Derslerimizin Verimliliği yüz yüze eğitim ile aynı düzeyde olmaktadır. En az 10 yıl deneyimli öğretmenlerimiz tarafından ders verilmektedir. Bilsem Kurslarımız Görsel Algı Testi , Zihinsel Yetenek Alanı İçin Sözel olmayan Test, Resim Yetenek Alanı için Görsel algı Kursu, Müzik Alanı İçin Müzikal Yetenek Kurslarından oluşmaktadır. İlkokul 1.Sınıf Bilsem , İlkokul 2.Sınıf Bilsem , İlkokul 3.Sınıf Bilsem , İlkokul 4.Sınıf Bilsem Hazırlık Öğrencileri tam anlamıyla Sanat , Tasarım ve Hafıza Alanlarında Özel Gelişimleri İçin Deneyimli Öğretmenlerimizden Akıl Oyunları, Bilimsel Araştırma Teknikleri, Yabancı Dil, Görsel Sanatlar, Drama, Diksiyon, Robotik Kodlama, Hızlı Okuma, Mental Aritmetik, Hitabet, Ritmik Saymalar, El ve Zihinsel Beceriler, Sanat ve Tasarım Konulu Koçluk Desteği Almaları Bilsem Hazırlık Öğrencilerini Eğitimin Her Alanında Başarılı Olmalarını Yeteneklerini en üst düzeye çıkartarak yaratıcı fikirler üretmelerini sağlayacaktır.

Bilsem Sınav Tarihleri

BİLSEM’ ler de eğitim-öğretim; birinci dönem (Eylül-Ocak), ikinci dönem (Şubat-Haziran) ve Temmuz, Ağustos (yaz okulu, öğrenci kampları) aylarını kapsayacak şekilde yılda üç dönem halinde düzenlenir.

Bilsem Sınavı Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Bilim ve Sanat Merkezleri Sınavı Olan Bilsem İlkokul 1.2.3.4.Sınıf Özel Yetenekli Öğrencilerin Genel Zihinsel Yetenek , Resim ve Müzik Alanlarında Okula ek olarak eğitim almaları için yapılan bir sınavdır. Sınavlar Meb Tarafından Her Yıl Düzenlenmektedir. Aday Gösterilen Öğrenciler Aday Gösterildikleri Yetenek Alanları ( Genel Zihinsel Yetenek , Resim , Müzik ),Bilsem Sınavları, Bilim ve Sanat Merkezleri Yerleştirme Sonuçları, Öğrencilerin Değerlendirme Sonuçları, Grup Tarama ve Uygulama Sonuçları, Bilim ve Sanat Merkezleri Öğrenci Tanılama ve Yerleştirme Süreci Ön Değerlendirme Uygulama Sonuçları İle Kazanan Öğrenciler Taban Puanlara Göre Kayıt Olma Hakkına sahiptirler. Bilsem Randevuları MEBBİS Bilsem Üzerinden Verilmektedir.

Bilsem Sınavları & Birebir Kurs

Bilsem Kursu Şubemizde Birebir Yüz yüze Özel Ders Olarak Verilmektedir. Bilsem’e Hak Kazanan Öğrenciler Uyum Oryantasyon Eğitimi 40 Saat ( 2 ay ) , 1 Yıl Destek Eğitimi , Destek eğitim programında öğrenciler iletişim becerileri, grupla çalışma teknikleri, öğrenme becerileri, problem çözme teknikleri, bilimsel araştırma teknikleri, girişimcilik, eleştirel düşünme, yaratıcı düşünme, karar verme, kaynakları etkin kullanma; Fen Bilimleri, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilimler, Yabancı Dil, Bilişim Teknolojileri, Teknoloji Ve Tasarım, Görsel Sanatlar, Müzik ve benzeri alanlar ile ilişkilendirilerek eğitime alınırlar. Bireysel Yetenekleri Fark Ettirme 2 Yıl Sürmektedir, Özel Yetenekleri Geliştirme ( Bu programda, BİLSEM’e soyut ve genel bir zihinsel yetenekle gelen öğrencinin yeteneğinin performansa dönüştüğü özel alan artık tespit edilmiş durumdadır ) ve Proje Yönetimi Üretimi Haftalık 1 ile 4 Ders Arasında olacak şekilde planlanmaktadır. BİLSEM’de öğrencilerin kılık kıyafetleri serbest olup belli bir forma uygulaması yoktur.

Bilsem Kursu Çiğli Ücretsiz Danışma Hattımızı 0531 521 26 01 arayarak 7/24 Danışmanlarımızdan Bilgi Alabilir 20 Dakika Ücretsiz Tanıtım Dersimize katılarak eğitimlerimizi görebilirsiniz.

Özel derslerimizle İlgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Hattımızdan Kursumuzla Buradan İrtibat Kurabilirsiniz.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  error: Content is protected !!
  ×

  Hello!

  Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

  × Whatsapp Mesaj