Hızlı Okuma Kursu Eğitimi

24.11.2023
91
Hızlı Okuma Kursu Eğitimi

Hızlı Okuma Kursu Nedir?

Hızlı ve etkili okuma becerisi eğitimi, okuyucunun metni daha hızlı ve daha iyi anlamasını sağlayan bir eğitim türüdür. Bu tür bir eğitim, okuyucuların göz hareketlerini kontrol etme becerilerini geliştirmelerine, metnin önemli noktalarını takip etmelerine ve metnin anlamını hızlı bir şekilde kavramalarına olanak sağlayabilir. Bu eğitim ile okuyucular metni daha hızlı okuyabilecek ve okudukları metnin anlamını daha iyi anlayabileceklerdir. Bu eğitim okuyuculara okuma hızlarını arttırmak, okumanın anlamını daha iyi kavramak ve okuduklarını daha iyi hatırlamak için farklı teknikleri öğretir. Örneğin okuyuculara gözden geçirme, tarama ve parçalama gibi teknikleri kullanmayı öğretir. Bu eğitim okuyucuların okuma hızlarını artırmalarına, okumanın anlamını daha iyi anlamalarına ve okuduklarını daha iyi hatırlamalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Hızlı Okuma Kursu Kaç Ay Sürer?

Hızlı okuma kurslarının süresi 10  ila 20 saat arasında değişmekte ve Haftada 4 ders 5 Hafta Sürmektedir.

Kişinin ihtiyacına göre hızlı okuma programı uygulanmadığında süreç daha uzun sürmektedir. Zaman kaybı olduğunu düşündüğünüz bu eğitim, katılımcıların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hazırlanıyor ve uyguluyoruz.

Hızlı Okuma Kursu Ne Kadar ?

Kurs Merkezlerinde Genellikle 8000₺ ile 10000₺ arasında fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kurs merkezlerinde ulaşım ve zaman kaybını da eklediğimiz de tutar daha fazla olabilir. Katılımcının rahat etmesi ve ortama ayak uydurması gibi sorunlar da yaşaması muhtemeldir.

Kurs Burda ailesi olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar hizmet kalitemiz ve başarı oranımızı hep yükseltmek için çalıştık. Kurslarımızın fiyatları ise uygun tutarak herkesin yararlanabilmesini hedefledik.

Hızlı okuma kursu fiyatlarımız;

Online Canlı Özel ders; 2000₺ ile 4000₺ arası

Yüz yüze Derslerimiz; 4000₺ ile 6500₺  arası

Bire bir Özel ders saatlerimiz 400₺den başlamaktadır.

Hızlı Okuma Kursu İşe Yarıyor mu?

Özünde okuma ve anlama süreci doğrudan dikkat etmeyle ilgilidir. Dikkatini sağlam tutan insanlar daha hızlı okuyup anlayabilirler. Aynı zamanda, bu kişilerin tekrar okumasına gerek yoktur ve bu nedenle zaman kaybetmezler.

Yine, pratik okuma deneyimi kelime dağarcığını geliştirmeye yardımcı olur ve aynı zamanda gözleri metne alıştırır. Hızlı okumanın bir şekli olan göz egzersizleri, okuma hızını artırmanın en önemli tekniklerinden biridir. Kolaylıkla uygulayabileceğimiz göz egzersizlerinden ilki gözlerimizi dinlendirmektir. Çeşitli nedenlerle yorulan gözlerimizi dinlendirmezsek egzersizleri yapamayacağımız gibi okuma deneyimi de yaşayamayız.

 

Hızlı Okuma Kursu Kaç Yaşında Başlanır?

Hızlı Okuma Kursu’na İlkokul 1. sınıftan itibaren başlamak uygundur çünkü bu dönemde okumayı öğrenirken teknikleriyle öğrenmesi ilerlemesi acısından daha verimli olmaktadır ve temel öğrenmesi evresine geçildiği için öğrenci Hızlı Okuma Eğitimi’nden daha çok verim almaya başlar.

Hızlı Okuma Kursu Ne İşe Yarıyor?

Hızlı okuma, duyulardan hafızaya kadar pek çok beceriyi geliştirir. Uygulayıcıya pek çok faydası bulunan hızlı okuma ile beyin normalden daha hızlı çalışır. Hızlı okuma sırasında görme de gelişir. Ayrıca kelime dağarcığı genişletilir ve elbette bilgi eklenir.

 

Hızlı Okuma Kursu Önemli Mi?

Kitap okuyan insan her zaman bir adım öndedir. Genç yaşlı her yaştan insanın kendini rahat ifade edebilmesi ve topluma faydalı bir birey olabilmesi için kitap okumaya ihtiyacı vardır. Hızlı kitap okuma becerisi kazanırsanız okuduğunuz kitap sayısı da artacaktır sınavlarınızda okuduğunuzu anlayacağınız için tekrar okumak zorunda kalmayacaksınız ve zamandan tasarruf edeceksiniz. Kişiye daha fazla bilgi, daha hızlı düşünme yeteneği, hafıza gelişimi, göz ve zihin koordinasyonu kazandırır. Bilgili, meraklı ve yenilikçi insanlar hızlı okuma sayesinde değerlerini artırabilirler.

 

Hızlı Okuma Kursu Unutulur Mu?

Hızlı Okumayı öğrenen kişi öğrendiklerini unutmaz. Ancak okuma pratiği yapmazlarsa gözleri yavaşlar. Gözler yavaşladığından hızlı okumak da yavaşlayabilir.

 

Daha Hızlı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

İnsanların okuma hızı dakikada 200 kelimenin altındadır. Bu sayı ortalamadır. Avrupa, Japonya ve Amerika’da bu sayı biraz daha yüksektir. Ancak okuma hızı dünyanın diğer ülkeler de hemen hemen aynıdır. Daha hızlı okumak için ne yapılması gerektiği konusundaki deneyimimize dayanarak, uzun yıllar tecrübesi olan öğretmenlerinizden ders alabilir ve deneyimlerini sizlere aktarabilirler. Hızlı okuma beceri gerektiren bir etkinlik değildir. Hızlı okuma için hızlı okuma tekniklerini öğrenmek, hızlı okuma egzersizlerini öğrenmek ve bir öğretmenden ders almak yeterlidir.

Hızlı Okuma Kursu Eğitimini Kimler Verebilir?

Hızlı okuma öğretmeni olmak üzere başvuru yapacak olan kişiler sınıf öğretmenleri, Türkçe öğretmenleri, rehber öğretmenleri ile branş öğretmenleri, öğrenci koçları ve kişisel gelişim uzmanları, yeni lisans bölümü mezunları bu eğitime katılarak hızlı okuma öğretmeni olabilirler.

 

1 Dakikada Kaç Kelime Okunmalıdır?

Dakikada 160 kelimeden az okuyorsanız çok yavaş okuyorsunuz demektir. 350 ila 800 kelime arasında okursanız hızlı okursunuz. 800-1300 kelime okursanız çok hızlısınız.

Türkiye’de ortalama okuma hızı 160-220 kelimedir. Hızlı okuma testi için danışmanlarımızı arayarak örnek ders talep edebilirsiniz. Hızlı okumaya başlamadan önce konsantre olmaya çalışın. Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yere gidin ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Bir kitabı hızlı bir şekilde okumak istiyorsanız başlangıç ​​noktanızı düşünün. Zamanınızı iyi yönetin. Hızlı okuma demo dersi sonrasında ders başlangıcı için bizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

 

Göz Atarak Okuma Ne Demektir?

Bu tür okumada, eser hakkında genel bir düşünce edinmek esastır. Bu yüzden eserin sadece içindekiler bölümüne, kimin tarafından yazıldığına şöyle bir bakılır. Bu okuma biçimine, ayak üstü okuma da denmektedir. Tam bir anlama ve algılama söz konusu olmadığından, okunan eser hakkında da kesin bir düşünce oluşmaz.

Göz atarak okumada ilgi ve dikkatin önemli bir yeri vardır. Söz gelimi bu konuda yapılacak eğitimde öğrencilere, bir kitap belli bir süre gösterildikten sonra, kitabın yazarının kim olduğu, kapağının şekli ve rengi gibi sorular sorularak, onların göz atarak okumanın önemini kavramaları sağlanmış olur.

Matematik Özel Ders

Okuduğunu Anlama Yeteneği Nasıl Geliştirilir?

 • Dikkat Dağıtıcı Dış Etkenleri Ortadan Kaldırın
 • Yeni Kelimeler Öğrenin
 • Okuduğunuz Metnin Ana Fikrini Öğrenmeye Çalışın
 • Uzun Yazıların Özetini Çıkarın
 • Metin Hakkında Sorular Sorun
 • Anlaşılamayan Metinleri Yüksek Sesle Okuyun
 • Anlayana Kadar Okuma Eylemini Tekrar Edin
 • Okuduğunu Anlama Sorunu için Görselleştirin

 

Okuduğumu Anlamıyorum Ne Yapmalıyım?

 1. Küçük molalar verin. Başlangıçta anlamıyor olsanız dahi okumaya kendinizi zorlayın. Bu durum yavaşça kendini açacaktır. Zihninizi rahatlatacak olan bu eylemle kendinizi okumanın akışında bulacaksınız.
 2. Dikkatinizi Dağıtan Şeyleri Ortadan Kaldırın. Okuduğumu anlamıyorum diyorsanız, elektronik cihazlardan telefon, bilgisayar vs. kısa bir süre uzak durun.
 3. Mental olarak kendinizi hazırlayın. İşe sevdiğiniz şeyleri yaparak başlayın. Sizi canlı kılacak eylemlerle okumaya stressiz adapte olabilirsiniz.
 4. Okuduğunuz metin, kitap vs. hakkında kendinize sorular sorun? Bu durum dikkatinizi siz istemeseniz bile harekete geçirecektir.
 5. Not alın.
 6. Yüksek sesle okuyun.
 7. Kitaba başlamadan önce içindekiler bölümüne göz gezdirin, ilk okuduğunuz kitabın içini karıştırın. Bu durum okuduğunuz metinde odaklanma zorluğunuzu basitleştirecektir.
 8. Tabi ki beslenme ve uyku düzeninize dikkat edin. Düzenli uyuyup erken kalkmak zihnin odaklanma işlevi için önemlidir.

Özel derslerimizle İlgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İletişim Numaramız : 0531 521 26 01

Whatsapp Hattımızdan Kursumuzla Buradan İrtibat Kurabilirsiniz.

   

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Bir Yorum Yazın

  error: Content is protected !!
  ×

  Hello!

  Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

  × Whatsapp Mesaj