İzmit Akşam Lisesi

11.02.2021
45
İzmit Akşam Lisesi

İzmit Akşam Lisesi

İzmit Akşam Lisesi, İzmit’in’in fark yaratan bir eğitim kurumu olmakla beraber, herhangi bir sebeple okulundan ayrılmak durumunda kalmış veya sabahları çalışmak durumunda olan öğrencilere yeni kapılar açan bir kurumdur. Okulun uzman eğitim kadrosu, öğrencilere eğitim verirken, ezber sistemden tamamen uzak, öğrencilerin dersi algılayıp, üstüne yorum yapabilmesi ve üstüne araştırmalar yapması için teşvik edilmektedir. Öğrencilerin severek gittiği bu okul, yalnızca akademik eğitimiyle değil, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle de ön plana çıkmaktadır. Etüt ve ek derslerle de öğrencilerin eksik konuları tamamlanıp üniversite hayatına alt yapısı oluşmuş, başarılı öğrenciler olarak başlaması amaçlanmaktadır. İzmit Akşam Lisesi, her alanda başarıyla öne çıkan bir okul olmayı başarmıştır. Bilim doğrultusunda, çağdaş, yenilikçi, girişken, düşünen ve düşündüğünü açıkça ifade edebilen, özgün ve özgür öğrenciler yetiştirmektedir. Toplumda kabul gören alanında uzman ve aranan kişiler yetiştiren bu kurum, İzmit’in en merkezi semtlerinden birinde eğitim verdiğinden dolayı ulaşım sıkıntısı olmamaktadır. Tercih eden öğrenciler için servis hizmeti de verilmektedir. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetini de bünyesinde bulunduran  İzmit Akşam Lisesi, öğrencilerinin gelecek ile ilgili kaygılarına cevap bulup, onları her daim motive etmektedir.

Özel İzmit Akşam Lisesi

Birçok öğrenciyi mezun edip diplomasına kavuşturan İzmit Akşam Lisesi olarak binlerce öğrenciye eğitim vermeye devam ediyoruz.

Çeşitli nedenlerden dolayı lise eğitimini tamamlayamayan öğrencilere  lise diploması alma ve üniversiteye gitme imkanı sunan  İzmit Akşam Lisesi deneyimli eğitim kadrosu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

MEB Özel Akşam Liseleri Yönetmeliği gereği; Akşam Liselerinin amacı, on sekiz yaşını bitirmiş olup örgün gündüz ortaöğretim kurumlarına devam edemeyenler ile okuma hakkını kullanarak örgün gündüz ortaöğretim kurumlarından ayrılanlara eğitim ve öğretim imkanı sağlamaktır. Ayrıca Açık Lisede eğitimine devam eden öğrenciler de bağlı oldukları Halk Eğitim Merkezlerinden tasdiknamelerini alıp Akşam Liselerine kaydolabilirler.

NEDEN LİSE MEZUNU OLMALIYIM ?

Günümüzde çeşitli devlet kurumları veya özel kurumlarda lise diploması olmayanlara iş imkanı sağlanmamaktadır. Bu nedenle lise diploması olmayanlar devlet memuru olamadıkları gibi askeri personel, özel güvenlik şirketleri vb. birçok kurum ve kuruluşlarda işe kabul edilmeyeceklerdir.

İşyeri açma gibi durumlarda da yine lise diploması gerekliliği karşımıza çıkmaktadır. Akşam Liselerinde eğitim almak için yaş sınırının olmaması çok büyük fırsattır.
Çeşitli sebeplerle lise diploması alamayan, lise eğitimini yarım bırakmış olan öğrencilerimize eğitimlerini tamamlamaları için Bakırköy Akşam Lisesi gerekli imkanı sunmaktadır.
Gündüz çalışıp işinize giderek, akşamda eğitiminize devam ederek lise diploması alma fırsatını kaçırmamış aynı zamanda üniversite yolunda bir adım ilerlemiş olacaksınız

AKŞAM LİSESİ DİPLOMASI

İzmit Akşam Lisesinden mezun olan öğrenciler ile gündüz öğrenim veren liselerden mezun olan öğrencilerin sahip olduğu diplomalar arasında hiçbir fark bulunmamaktadır ve aynı haklara sahiptir.
Diploma ve kazanılan haklar açısından gündüz öğrenim veren liselerden hiçbir farkı bulunmayan Akşam Liselerinin en önemli özelliği derslerin çalışma saati bitiminde başlamasıdır.
İşe alımlarda ve Üniversiteye girişlerde haklarınızın aynı şekilde devam etmesi, Akşam Liselerinin tercih edilmesinde çok önemli bir faktördür.

İzmit Akşam Lisesinden Mezun Olanlar Hangi Sınavlara Girebilirler ?

  • Mezun Adaylar Ösym ‘nin düzenlediği YKS ( Tyt Ayt Ydt ) , MSÜ , KPSS Sınavları

gibi birçok sınava girmeye hak kazanmaktadırlar.

  • Ehliyet , SRC gibi bir çok sınava girebilirler.

Akşam Lisesi Öğrencileri

  • İlköğretim Mezunları
  • Liseden Terk Edenler
  • Tasdikname ile Ayrılanlar
  • Meslek Lisesi 1.Sınıftan Bırakanlar
  • Meslek Lisesi 2.Sınıfa devam edenler
  • Yaş Sınırlaması yoktur

0 – 47 Kredi 9.Sınıfa

48 – 95 Kredi 10.Sınıf

96 – 144 Kredi Olanlar 11.Sınıfa

144 ve üzeri kredisi olanlar 12.Sınıfa Kayıt yaptırabilirler

Akşam Lisesi Kayıt İşlemleri

Kayıt vakti Haziran – Eylül ayları arasında yapılmaktadır.

Kayıt İçin ; Öğrenim Belgesi , İki Adet Fotoğraf , Kimlik Fotokopisi , Erkek Adaylar için

Askerlik ile ilişiği olmadığını gösterir belge , 18 yaşından küçükler velisi ile kayıt

yaptırabilirler.

İzmit Akşam Lisesi Fiyatları

İzmit şubemiz de ders süreci öğrencilerimiz istedikleri vakitlerinde ve çalışma sınıflarımız da

birebir eğitim desteği almaktadırlar.Tüm derslerden en iyi öğretmenlerimiz tarafından

öğrencilerimiz eğitilmektedir.Akşam Lisesinden diploma almayı hak kazanan adaylar

daha sonraki süreçler için Açık Öğretim Fakültelerinden rahatlıkla bölüm kazanabilir ve

üniversiteyi kazanıp okuyabilirler.

Özel derslerimizle İlgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Hattımızdan Kursumuzla Buradan İrtibat Kurabilirsiniz.

İzmit Akşam Lisesi Büro İletişim 0531 521 26 01 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

error: Content is protected !!
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Whatsapp Mesaj